Pečená růžičková kapusta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Růžičkovou kapustu jsem nesnášela. Měkká koule ve školní polévce mě doslova odradila od dalšího konzumování. Když jsem na školní obědy přestala chodit, nikdy mě nenapadlo si růžičkovou kapustu koupit. Mraženým směsem s ní jsem se vyhýbala. Přitom klasickou kapustu mám moc ráda na všechny možné způsoby.

Pak jsem narazila na čerstvou růžičkovou kapustu. Moje mamka si ji koupila a připravila podle receptu, který našla někde na internetu. Myslím, že recept je od pana Cuketky. Zlákala mě a tak se i pro mě stala růžičková kapusta součástí jídelníčku.

Příprava receptu je, jako vždy, až směšně jednoduchá. Kapustičky jsem zbavila svrchních lístků a rozpůlila. Na pánvičce jsem rozehřála tuk (máslo, olivový olej nebo kokosový). Kapustičky pořádně osolila na straně řezu a na pánvi opekla do zlatova. Potom jsem je otočila, přikryla pokličkou a nechala dojít na nejnižší stupeň.

Kapustu nechte tak dlouho dojít, až je měkká tak akorát na zkus. Zachová si svoji výbornou chuť i barvu. S dochucením je možné si opravdu vyhrát. Kromě soli jsme použila poprvé jen pepř. Při dalších úpravách jsem přidala kousky dobré slaniny, česnek nebo jiné koření, které mi zrovna padlo do ruky. Výsledek byl pokaždé skvělý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Růžičková kapusta

K čemu kapustičky jíst?

Udělala jsem si k nim volská voka, přidala jsem je k masovým nudličkám, udělala jsem pečené brambory s plátkem masa a kapustičkami. Hodí se jako příloha nebo doplnění talíře o tepelně opracovanou zeleninu. Nebo to může být lehký předkrm nebo součást teplého salátu. Výborně se chuťově doplňuje s brambory. Jemně nakrájená se hodí i na salát, který je nejlepší uleželý druhý den.

Stejně jako další příbuzní kapusty, je růžičková kapusta ideální podzimní a zimní zelenina. Wikipedie říká: Listy obsahují vitamín C, mnoho draslíku, manganu, vitaminu B1 a hlavně vlákniny, ale také síru, proto je třeba množství omezit. Má velice pozitivní vliv na zdraví a kondici.

O Andrea Holzknechtová 97 Článků
Zajímá mě zdravý životní styl. Mým cílem je být zdravá, fit, aktivní a štíhlá. Je to hledání, zkoušení a toto jsou stránky, kde zveřejňuji svoje postřehy, tipy, recepty. Jsou to hlavně moje zkušenosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*4 + 8 =