5. týden – první půst

hubnutí po ctyricitce

První 4 týdny utekly hrozně rychle. Mám za sebou takovou tu adaptaci na nový způsob stravování. Nemyslím to tak, že bych jedla podle stejného schématu každý den. Trochu ano, ale učím se víc vnímat svoje tělo a svoje potřeby. Učím se přemýšlet o jídle jinak. Nestresuju se, když mám hlad a nemám po ruce jídlo.

Pátý týden je týdnem prvního půstu. Pravidelné postění se je součástí tak zvané Warrior Diet. Tento týden jsem jedla většinou 4-5 x denně. Ráno tekutá snídaně, oběd maso, zelenina a trochu sacharidů, večeře low carb. Mezi tím nějaký ten oříšek, ovoce, sýr, zelenina s olejem.

Ve středu přišel den D. Už předchozí den, jsem skončila poslední jídlo v 18 hodin. Nekompromisně už nic jiného do pusy kromě čisté vody. Na druhý den jsem si udělala lahev vody s práškem z Nopalu. Patří mezi zelené potraviny a obsahuje velké množství vlákniny. Vybrala jsem si den, kdy jsem v práci měla hodně jezdit autem. Byla to dobrá volba, hlad jsem měla, ale neměla jsem moc času se mu věnovat. Hodně jsem pila a měla dvě pressa bez mléka.

Po příchodu domů mi zbývala hodina do večeře. Abych si něco nedala dřív, cvičila jsem a až potom jsem začala připravovat jídlo. Taky dobrá volba. Měla jsem dost energie a psychicky mě nestresovalo, že musím doma, kde je plno jídla, hladovět ještě celou hodinu.

K první večeři jsem si dala salát s olivovým olejem a pár oříšků. Druhá večeře byla masová a třetí večeři už jsem nestihla. Padla na mě únava. To se ale stává i bez hladovění.

Moje postřehy z hladovění:

  • měla jsem hlad, ale ne výkyvy krevního cukru, na které občas trpím a je mi při tom na omdlení
  • hlad se projevuje jako kručení v břiše, ale bez dalších negativních pocitů
  • nemám jiné nežádoucí projevy jako bolest hlavy, žaludku, psychické problémy
  • psychika fungovala dobře, srovnala jsem si to dobře v hlavě a měla po ruce dostatek pití
  • pociťovala jsem až takový pocit osvobození a nezávislosti, nebyla jsem otrokem jídla, byla jsem svobodná
  • zjistila jsem, že na další den bez jídla se těším

Víkend byl trochu v režimu porušování, protože v sobotu jsme měli oslavu a v neděli jsem byla na kurzu v Praze. O kurzu v dalším článku, protože to je asi jeden z mých zlomových okamžiků.

O Andrea Holzknechtová 97 Článků
Zajímá mě zdravý životní styl. Mým cílem je být zdravá, fit, aktivní a štíhlá. Je to hledání, zkoušení a toto jsou stránky, kde zveřejňuji svoje postřehy, tipy, recepty. Jsou to hlavně moje zkušenosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*3 + 1 =